Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Polski Kongres Debat – Kraków, 19–20 września 2017

W dniach 19 i 20 września 2017 r. w Krakowie  odbędzie się I Polski Kongres Debat organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji wspólnie z Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców, Stowarzyszeniem Nowe Przestrzenie, Fundacją Projekty Edukacyjne, Fundacją Nowy Głos we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowym Kongresem Nauki oraz Uniwersytetem Jagiellońskim.

Oddział wrocławski IPN, podczas Kongresu, reprezentować będzie Iwona Demczyszak z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej, która wygłosi referat „Debata oksfordzka jako sposób aktywizowania uczniów w nauczaniu historii niewidomych i słabowidzących”. Iwona Demczyszak jest inicjatorką i koordynatorką pionierskiego projektu edukacyjnego „Niewidomi debatują”  realizowanego przez IPN opartego o metodę debaty oksfordzkiej.

W drugim dniu Kongresu odbędzie się panel pt. „Wykorzystanie debaty oksfordzkiej w edukacji historycznej”, w którym weźmie udział m.in. naczelnik Delegatury IPN w Opolu dr Bartosz Kuświk, twórca jednego z pierwszych projektów regionalnych wykorzystujących debatę oksfordzką, który opowie, dlaczego debata oksfordzka jest dobrym narzędziem w edukacji historycznej.

Więcej informacji o Turnieju Debat Historycznych IPN: www.pamiec.pl/debaty

Więcej informacji o kongresie: http://polskikongresdebat.pl/

do góry