Nawigacja

Aktualności

II Powiatowy Konkurs „Żołnierze Wyklęci" – Góra Śląska, 20 marca 2017

20 marca 2017 roku Zespół Szkół w Górze gościł uczestników II konkursu poświęconego „Żołnierzom Wyklętym”. Jego celem było popularyzowanie wiedzy o bohaterach walk o wolną i niepodległą Polski w latach 1944-1963. W konkursie rywalizowali uczniowie gimnazjów (Niechlów, Irządze, Wąsosz, Czernina, nr 1 i nr 2 w Górze) i szkół średnich (ZS i LO). Rywalizacja odbywała się w trzech turach. Każdy uczestnik miał do dyspozycji komputer, na którym wyświetlano pytania. W przerwach Artur Małecki – nauczyciel z ZS i Marek Gadowicz z wrocławskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej mówili o różnych formach oporu przeciw władzy komunistycznej.

Największą wiedzą o Żołnierzach Wyklętych wykazał się uczeń Gimnazjum nr 2 w Górze Wojciech Wiesławski (opiekun Elżbieta Maćkowska), na drugim miejscu znalazł się Łukasz Goliczewski (opiekun Barbara Gudalewicz) z Gimnazjum nr 1 w Górze, na trzecim – Jakub Cieślak z Gimnazjum w Niechlowie (opiekun Gabriela Krzyżanowska). 

Organizatorami wydarzenia był Górowski Klub „Gazety Polskiej”, Towarzystwo Ziemi Górowskiej, Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa im. Armii Polskiej w Niechlowie oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu.

do góry