Nawigacja

Aktualności

Akcja Oddziału IPN we Wrocławiu „Mój pierwszy zeszyt”

Jak co roku przekazujemy uczniom pierwszych klas szkół podstawowych, które z nami współpracują, zeszyty z projektem nawiązującym do ważnych wydarzeń z historii Polski.

Rok 2020 to 100. rocznica Bitwy Warszawskiej i do niej nawiązuje pierwszy zeszyt – pokazujemy postać księdza Ignacego Skorupki.

80 lat temu miała miejsce Bitwa o Anglię, w której wzięli udział polscy lotnicy. Wybraliśmy na okładkę zeszytu pracę, którą na organizowany przez nas konkurs przygotował Ksawery Biegański z SP 1 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Trzecia okładka nawiązuje do 40. rocznicy powstania „Solidarności” – do strajku kolejarzy we Wrocławiu w październiku 1980 roku.

Nasze zeszyty zawitały do Wołowa (fot. fb/ddwolow):

1 września zeszyty od nas otrzymali uczniowie szkół podstawowych w Borowej i w Brzeziej Łące (Marek Gadowicz)

2 września byliśmy w Udaninie (Jerzy Rudnicki):

2 września nasze zeszyty dojechały do szkoły podstawowej w Lutyni (Marek Gadowicz)

7 września przekazaliśmy zeszyty szkołom w gmina Żórawina. Otrzymają je pierwszoklasiści w następujących placówkach: Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Polakowicach, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Węgrach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wilczkowie i Szkoła Podstawowa w Rzeplinie. Przy okazji dziękujemy Piotrowi Żelazo, radnemu gminnemu, za pomoc w zorganizowaniu akcji na terenie jego gminy.

W pierwszych dniach września dwa tysiące zeszytów zostało przekazanych m.in. do Szkół Podstawowych nr 1, nr 3 i nr 5 w Brzegu, nr 1, nr 2, nr 5 w Kluczborku oraz do  Przedszkoli Publicznych nr 2 w Lewinie Brzeskim i nr 11 w Brzegu oraz do Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim.
(fot. IPN)

13 września zostały poświęcone w kościele św. Józefa w Żórawinie i przekazane szkole podstawowej. Wielką pomoc w przekazaniu zeszytów do Szkoły Podstawowej w Żórawinie odegrał radny gminny Piotr Żelazo.

Wkrótce kolejne miejsca...

do góry