Nawigacja

Aktualności

Współpraca Oddziału IPN we Wrocławiu z 23. Gromadą Zuchową „Ogniste Chochliki”

Jednym z efektów współpracy Oddziału IPN we Wrocławiu z ruchem harcerskim jest projekt edukacyjny przystosowany do obecnie panującej sytuacji pandemii. Chroniąc siebie i innych udowadniamy, że pomimo ciężkiej pracy i przygotowań włożonych w przedsięwzięcia, które nie mogą się odbyć w zaplanowanych wcześniej terminach i formach, życie toczy się dalej, a edukacja historyczna może odbywać w radosny i przystępny sposób. Udowadnia nam to 23. Gromada Zuchowa OGNISTE CHOCHLIKI z drużynową pwd. Joanną Nogą prezentując swoje wspomnienie z Przeglądu Piosenki Wojskowej i Patriotycznej z 2018 r., w której byli laureatami.

Starsze zuchy oraz harcerze poprzez już wiedzą o czym śpiewają w takich konkursach, albo co malują i dlaczego to robią. Najmłodsze dzieci – mające około 5 lat, które wzięły udział w akcji jeszcze niekoniecznie, lecz na pewno zostanie  w nich zarówno pozytywne wspomnienie  przeglądu, kojarzące się w przyszłości z patriotyzmem.

Serdeczne podziękowania dla odważnych zuchów: Magdy, Marty, Mai i Mai, Martynki i  Martynki Franka i Fabiana, a także dla druhny pwd. Joanny. Projekt prowadził Marek Gadowicz z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu.

Z harcerskim pozdrowieniem. Czuwaj!!

Zdjęcia: 23. Gromada Zuchowa „Ogniste Chochliki”

do góry