Nawigacja

Aktualności

KOMUNIKAT – 25 maja 2020 – otwarcie czytelni akt oraz punktu przyjęć wniosków w Oddziałowym Archiwum IPN we Wrocławiu

Informujemy, że od 25 maja 2020 r. otwarta zostanie czytelnia akt oraz punkt przyjęć wniosków w Oddziałowym Archiwum IPN we Wrocławiu. Udostępnianie dokumentów odbywać się będzie wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty, z zachowaniem zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych. Użytkownicy czytelni muszą posiadać rękawiczki oraz maseczki zakrywające usta i nos. Nadal wstrzymana jest stacjonarna sprzedaż publikacji w siedzibie Oddziału IPN we Wrocławiu.

Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiczną, mając na uwadze bezpieczeństwo gości i pracowników, Oddział IPN we Wrocławiu wdrożył następujące działania prewencyjne:

  • czytelnia akt jawnych w Oddziałowym Archiwum IPN we Wrocławiu przy ul. Sołtysowickiej 21A jest otwarta od 25 maja 2020 w godzinach 9:00–15:00 (od poniedziałku do piątku) na poniższych warunkach:

– udostępnianie dokumentów odbywać się będzie wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty, ustalonym z referentem realizującym wniosek (numer telefonu oraz adres e-mail są na stronie internetowej Oddziału IPN we Wrocławiu w zakładce: Kontakt), z zachowaniem zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych,

– ograniczenie do 2 osób korzystających jednocześnie z czytelni (1 osoba na 15 m2 przy zachowaniu min. 2 m odstępu między korzystającymi),

– użytkownicy czytelni muszą być zaopatrzeni w rękawiczki oraz maseczki (lub przyłbice) zakrywające usta i nos, korzystanie z których jest warunkiem udostępnienia dokumentów,

– w pomieszczeniach czytelni dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk,

– w sprawach zapytań i wniosków, zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego z sekretariatem Oddziałowego Archiwum IPN we Wrocławiu 71 326 76 19 oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej i elektronicznej (bartosz.kruk@ipn.gov.pl.)

  • do odwołania nie będą się odbywały spotkania, imprezy edukacyjne i lekcje,
  • zaplanowane wcześniej wszelkie przedsięwzięcia skierowane do młodzieży odbędą się w terminie późniejszym,
  • nadal jest do odwołania zostaje wstrzymana stacjonarna sprzedaż publikacji w siedzibie Oddziału IPN we Wrocławiu – publikacje można nabyć w księgarni internetowej: ipn.poczytaj.pl,
  • wszyscy interesanci mający zapytania w sprawach lustracyjnych i autolustracyjnych oraz katalogów tematycznych publikowanych w BIP IPN proszeni są o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Prosimy interesantów o ograniczenie wizyt w Oddziale IPN we Wrocławiu. W sprawach pilnych proponujemy kontakt telefoniczny, e-mailowy lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Numery telefonów znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce kontakt (https://wroclaw.ipn.gov.pl/wro/kontakty).

do góry