Nawigacja

Aktualności

II Wałbrzyski Turniej Debat Oksfordzkich – Wałbrzych, 26 lutego 2020

26 lutego 2020 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Wałbrzychu odbył się turniej debat oksfordzkich adresowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Turniej miał charakter tematyczny i był organizowany wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej oraz Kołem Debat Oksfordzkich Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tezy, z którymi zmagali się uczniowie, dotyczyły historii Polski XX w. W turnieju wzięli udział przedstawiciele 8 szkół podstawowych z terenu Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Najlepszą okazała się drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu.

Koordynatorem Turnieju ze strony II LO był dr Marcin Skobrtal – opiekun szkolnego koła debat, wsparty przez nauczycieli historii oraz debatantów, zarówno uczniów, jak i absolwentów II LO, którzy wcześniej brali udział w turniejach debat historycznych. Ze strony wrocławskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej projekt współorganizuje dr Iwona Demczyszak, wieloletnia organizatorka Dolnośląskich Turniejów Debat Oksfordzkich, rozwijająca środowisko debat historycznych w Polsce.

Wałbrzyski turniej ma na celu propagowanie nowego sposobu poznawania najnowszej historii Polski.

fot. Marcin Skobrtal 

do góry