Nawigacja

Aktualności

Ogłoszenie programu obchodów 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność” – 23 stycznia 2020

Wspólnie z Centrum Historii Zajezdnia i Regionem Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” przygotowujemy się do obchodów 40-lecia powstania „Solidarności”. Strajki w sierpniu 1980 roku były dla Wrocławia ważnym elementem w formowaniu się tożsamości miasta.

23 stycznia 2020 roku w Centrum Historii Zajezdnia odbyła się konferencja prasowa ogłaszająca program obchodów przypadającej w tym roku  40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Ten wielomilionowy i zarazem pokojowy ruch, który sprzeciwiał się komunistycznej dyktaturze, w końcu doprowadził do jej obalenia. 

W komitecie organizacyjnym przygotowującym obchody znajdują się przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność”, Wojewody Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Miasta Wrocław oraz Kurii Archidiecezjalnej Wrocław. Przewodniczącym komitetu jest Kazimierz Kimso, przewodniczący ZR Dolny Śląsk NSZZ Solidarność. Oddział IPN we Wrocławiu był reprezentowany przez dr. Grzegorza Waligórę.

do góry