Nawigacja

Aktualności

Wizyta przedstawicieli Instytutu Badań Reżimów Totalitarnych w Pradze (USTR) w Oddziale IPN we Wrocławiu – 23 stycznia 2020

W związku z uroczystością odsłonięcia tablicy poświęconej zamordowanym w latach 1939–1945 czeskim więźniom z Strafgefängnis Breslau (więzienie przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu) przybyła do Wrocławia delegacja Instytutu Badań Reżimów Totalitarnych w Pradze (USTR) w składzie Ondřej Matějka (zastępca dyrektora USTR) i dr Pavla Plachá.

Czescy goście – jeszcze przed uroczystością w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej – spotkali się z dr Katarzyną Pawlak-Weiss, zastępcą dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu, prof. Robertem Klementowskim, naczelnikiem Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN we Wrocławiu (OBBH) oraz dr. Dariuszem Dąbrowskim z OBBH, aby omówić perspektywy współpracy pomiędzy naszymi jednostkami i wymienić doświadczeniami w zakresie badań nad totalitaryzmami i ich ofiarami.

Po uroczystości upamiętniającej zamordowanych Czechów, Ondřej Matějka i dr Pavla Plachá w towarzystwie dr. Andrzeja Drogonia, dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu i dr. Dariusza Dąbrowskiego obejrzeli mural #PokoleniaNiepodległej na siedzibie Oddziałowego Archiwum IPN we Wrocławiu oraz pobieżnie zapoznali się z naszym zasobem.

 

do góry