Nawigacja

Aktualności

Konferencja naukowa „Kolej wobec kryzysów” – Lubin 18–19 września 2018

W środę i w czwartek (18–19 września) odbyła się Lubinie organizowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Muzeum Historyczne w Lubinie, Uniwersytet Wrocławski oraz Muzeum Śląskie konferencja naukowa „Kolej wobec kryzysów”.

Jej program przewidywał wystąpienia pracowników Oddziału IPN we Wrocławiu – pierwszego dnia z wykładem zatytułowanym „Regres kolei w Polsce na przykładzie linii kolejowych powiatu lubińskiego” wystąpił dr Bartosz Kruk, a żywo w dyskusję włączył się przybyły chwile wcześniej prezydent Lubina Robert Raczyński. W drugim dniu konferencji wysłuchaliśmy referatów dr Kamila Dworaczka „Kryzys(y) w PKP u progu lat 80. XX w.” oraz Adama Pacześniak „Rola Kolei Dolnośląskich w przełamywaniu regresu kolei na Dolnym Śląsku. Podczas drugiego z tych wystąpień aktywnie w dyskusję zaangażował się obecny na sali wiceprezes spółki Koleje Dolnośląskie Wojciech Zdanowski.

Warto zaznaczyć, że było to już kolejna konferencja z tego cyklu, a organizatorzy zapowiedzieli na październik przyszłego roku następną jej edycję.

do góry