Nawigacja

Aktualności

„Inka 1946” z audiodeskrypcją – Wrocław, 4 marca 2019

4 marca 2019 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbył się pokaz spektaklu „Inka 1946” w reż. Natalii Korynckiej-Gruz, przygotowany z myślą o widzach niewidomych i słabowidzących dzięki dodatkowej ścieżce dźwiękowej – audiodeskrypcji.

Pokaz odbył się w ramach filmowo-warsztatowego projektu edukacyjnego „Historia dla ciebie i dla mnie”, skierowanego do uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych, którego celem jest upowszechnianie powojennej historii Polski oraz obcowanie z dziełami polskiej kultury. Wprowadzenie historyczne do spektaklu wygłosiła dr Iwona Demczyszak z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu, koordynatorka projektu „Historia dla ciebie i dla mnie”.

Pokaz był poprzedzony krótkim występem wokalnym w wykonaniu Klaudii Frankowskiej, która zaśpiewała utwór „Chłopaki od Bartka”. Akompaniowali jej Michał Dancewicz (gitara solowa), Kamil Sputo (gitara prowadząca), Marek Świerk (gitara basowa) i Krzysztof Dancewicz (perkusja).

Wydarzenie wpisało się w obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, który od ośmiu lat na mocy ustawy Sejmu RP ma status święta państwowego i jest obecny w świadomości większości Polaków. W tym dniu pamiętamy o wszystkich walczących zbrojnie oraz prowadzących inne formy działalności antykomunistycznej.

Organizatorkami spotkania były dr Iwona Demczyszak z OBEN IPN we Wrocławiu oraz Anna Dancewicz z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu.

Radio Rodzina o pokazie: http://www.radiorodzina.pl/21711,inka-1946-z-audiodeskrypcja-w-dcf-ie/

 

do góry