Nawigacja

Aktualności

Wieczory z Historią: „Semper Fidelis. Walki o Lwów 1918-1919. Przedpremierowy pokaz wystawy w 100. rocznicę Polskiej Obrony Lwowa” – Wrocław, 9 listopada 2018

9 listopada 2018 roku o godz. 18.00 w Klubie Muzyki i Literatury odbył się kolejny wykład w ramach cyklu „Wieczory z Historią”. Tym razem jeden z autorów wystawy, Jerzy Rudnicki z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej we Wrocławiu wygłosił prelekcję pt. „W 100 rocznicę polskiej Obrony Lwowa”. Wykład był połączony z prapremierą wystawy pt. „Semper Fidelis. W 100 rocznicę polskiej Obrony Lwowa" przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej we Wrocławiu. Wystawa prezentowana była w formie multimedialnej. Oprawę muzyczną spotkania przygotowali wrocławscy harcerze. Wśród uczestników spotkania byli m.in nauczyciele, harcerze, grupa rekonstrukcji historycznej „Semper Fidelis” odtwarzająca historię obrońców Lwowa z lat 1918/1919 oraz licznie zebrani mieszkańcy Wrocławia.
 
fot. Monika Mikuczewska
 
„Wieczory z Historią” to organizowane raz w miesiącu wykłady otwarte. Miejscem spotkań jest stylowe wnętrze Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, przy placu Tadeusza Kościuszki 10. Klub zajmuje się propagowaniem muzyki dawnej i współczesnej oraz upowszechnianiem literatury. Organizowane przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu wykłady odbywają się raz w miesiącu, zwykle o godz. 18.00.
do góry