Nawigacja

Aktualności

Uroczystość ponownego odsłonięcia Pomnika Pamięci Policjantów II RP oraz funkcjonariuszy poległych na służbie – Wrocław, 26 marca 2018

26 marca 2018 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość ponownego odsłonięcia Pomnika Pamięci Policjantów II RP oraz funkcjonariuszy poległych na służbie po 1990 roku. W wydarzeniu wzięła udział dr Katarzyna Pawlak-Weiss, zastępca dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu oraz Joanna Hytrek-Hryciuk z Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa.

Po konsultacjach z Oddziałem IPN we Wrocławiu dotychczasowe tablice zmieniły swój wygląd. Zostały odnowione i odrestaurowane. Umieszczono na nich Orła II RP, który został odwzorowany z Ogólnopolskiego Sztandaru Rodzina Policyjna 1939 roku.

Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym z udziałem dowódcy uroczystości, asysty honorowej, pocztów sztandarowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Szkoły Podstawowej na 73 im. gen. Władysława Andersa we Wrocławiu. Po oficjalnej części uroczystości odbyło się spotkanie wielkanocne.

do góry