Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Prezentacja Katalogu Osób Rozpracowywanych – Wrocław, 5 marca 2018

5 marca 2018 roku Oddziałowe Biuro Lustracyjne we Wrocławiu zorganizowało spotkanie dotyczące katalogu osób rozpracowywanych przez organy bezpieczeństwa państwa. Odbyło się ono w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu, który jest miejscem koncertów, recitali instrumentalnych, wykładów i spotkań.

Zaproszone zostały kobiety, aby je docenić, uhonorować i podziękować za ich postawę, zaangażowanie i odwagę jaką się wykazały prowadząc działalność społeczną i polityczną w tak trudnym dla kraju okresie, ponosząc niejednokrotnie ogromne straty.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, kierownictwo Oddziału IPN we Wrocławiu, zastępca Dyrektora Biura Lustracyjnego Wojciech Chałupka, Naczelnicy i zastępcy Naczelników OBL z całej Polski. Spotkanie uświetnił koncert Katarzyny Nowak, wokalistki i gitarzystki z sukcesem występującej na festiwalach i koncertach.

Dr Stanisław A. Bogaczewicz z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej we Wrocławiu wygłosił wykład pt.: „Noblesse oblige. Prof. Karolina Lanckorońska (1898-2002)", przedstawiając wspaniałą, odważną kobietę, patriotkę, Księżnę Prof. Karolinę Lanckorońską. Pracownicy Oddziałowego Biura Lustracyjnego, Urszula Stefaniak i Grzegorz Golęba wygłosili referat prezentując w nim zarys katalogu osób rozpracowywanych przez organy bezpieczeństwa państwa. Wszyscy pracownicy OBL służyli Paniom pomocą w uzyskaniu informacji jakie je interesowały. Osiem Pań w czasie spotkania podjęło decyzję o umieszczeniu ich danych w powyższym Katalogu.

fot. Maciej Misiak

do góry