Nawigacja

Aktualności

Wieczory z Historią: Koncert „Polskie drogi do wolności” – Wrocław, 15 listopada 2017

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszają na koncert zespołu wokalno-aktorskiego „SONANTO” pt. ''Polskie drogi do wolności''

15 listopada (środa) 2017 roku o godz. 18.00
Wstęp wolny

Program koncertu to muzyczno-aktorska opowieść o polskiej walce o wolność na przestrzeni ostatnich dwóch wieków. W repertuarze znalazły się pieśni począwszy od utworów powstańczych (nawiązujących do powstań listopadowego i styczniowego) i legionowych przez utwory z okresu II Rzeczypospolitej, piosenki wojenne aż po okres powojenny i polską walkę o wolność w czasach „Solidarności”. W tej części pojawią się utwory takich autorów jak Jacek Kaczmarski, Andrzej Czekalski, Jan Pietrzak czy Ernest Bryll.

Wystąpią:

Katarzyna Andruszko - wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracowała z Teatrem Buffo w Warszawie. Laureatka i finalistka ogólnopolskich konkursów wokalnych i interpretacyjnych (m.in. Międzynarodowy Konkurs wokalistyki estradowej w Milanówku, KiepuraFest, Złoty Mikrofon w Białymstoku, Metamorfozy Sentymentalne).
Michał Bojarski - wokalista, absolwent Wydziału Wokalno-Estradowego ZPSM. im. F. Chopina w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje także z warszawskim Gospel Choir SOUND'N'GRACE. W 2013 roku wraz z zespołem Nieczuli Gentelmani zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej".
Aleksandra Matryba - wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Estradowego ZPSM im. F. Chopina w Warszawie. Współpracowała przy projektach teatralno-muzycznych Instytutu Teatralnego w Warszawie (Chór Kobiet, reż. Marta Górnicka). Wieloletnia solistka Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Laureatka licznych konkursów piosenki aktorskiej.
Kamil Dominiak - absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2011). Współpracuje z teatrami muzycznymi w całym kraju, między innymi z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Teatrem STU w Krakowie, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, a także warszawskimi teatrami (OCH Teatr, Teatr Palladium, Teatr Capitol, Teatr Narodowy, Teatr Rampa). Od sierpnia 2012 gra główną rolę - Wiktora- w spektaklu „Panny z Wilka” w reż. Mai Komorowskiej, wystawianym w Teatrze Studio w Warszawie. Zajmuje się również dubbingiem.
Patryk Pawlak - aktor, wokalista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, a także Szkoły Aktorskiej im. Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Współpracuje z reżyserami z Polski i zagranicy, m.in.: Grzegorzem Mrówczyńskim, Marią Rosati Hansen, Sergeiem Timofeevem, Andre De la Cruz, Katarzyną Mają Łęcką. Obecnie aktor Teatru Rampa i Teatru XL w Warszawie.

 

 

do góry