Nawigacja

Aktualności

Spotkanie w sprawie Programu Rządowego „Niepodległa” – Wrocław, 20 kwietnia 2017

  • Spotkanie w sprawie Programu Rządowego „Niepodległa”
    Spotkanie w sprawie Programu Rządowego „Niepodległa”

Prof. Krzysztof Kawalec, dyrektor Oddziału IPN we Wrocławiu oraz dr Katarzyna Pawlak-Weiss, zastępca dyrektora spotkali się dziś z Dominiką Arendt-Wittchen, pełnomocnikiem Wojewody ds. Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Rozmowa dotyczyła możliwości współpracy i wsparcia przy realizacji projektów w ramach wieloletniego programu rządowego „Niepodległa”.

Wieloletni Program Rządowy „Niepodległa” będzie realizowany w latach 2017-2021. Jego struktura składać się będzie z trzech priorytetów. Pierwszy - to duże projekty ogólnopolskie realizowane przez narodowe instytucje kultury oraz inne resorty, a także wojewodów. Drugi – to programy partycypacyjne i dotacyjne, których celem jest jak najszersze włączenie Polaków w przeżywanie obchodów, wzmocnienie lokalnych programów obchodów, ukazanie kontekstu regionalnego. Trzeci priorytet to program zagranicznych obchodów i działań międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Europy Środkowo-Wschodniej, z którymi wspólnie obchodzimy stulecie.

Program będzie realizowany w latach 2017-2021. Szacunkowo jego całkowity koszt wyniesie 200 mln zł. Na rok 2017 zostały przewidziane wydatki w wysokości 12 mln zł.

do góry