Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Konkurs „Młoda grafika polska dla Niepodległej”

Zapraszamy studentów i młodych absolwentów (do 35 roku życia) do udziału w konkursie na plakat prezentujący temat „Niepodległość 1918-2018”.

Celem konkursu jest uzyskanie zbioru oryginalnych dzieł sztuki projektowej, które w nowoczesnej formie graficznej odniosą się do wydarzeń historycznych – przeniosą w sferę znaku plastycznego idee niepodległości, polskości i wolności.

Prace wykorzystane zostaną przez Instytut Pamięci Narodowej podczas obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Koordynator we Wrocławiu:

Marek Gadowicz
marek.gadowicz@ipn.gov.pl
tel. 071 326 97 39

Dla uczestników przygotowano cykl specjalnych warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli IPN i projektantów graficznych. Zajęcia ułatwią poszukiwanie odpowiedników graficznych zagadnień, pojęć i wydarzeń historycznych. Warsztaty odbędą się w: Warszawie, Rzeszowie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie i Katowicach. Informacje o terminach i miejscach poszczególnych warsztatów podane zostaną na stronie internetowej IPN, na portalu pamięć.pl, w  Strefie Edukacyjnej IPN na facebooku oraz na stronie STGU.

Zadany temat traktowany jest w sposób otwarty – mile widziane są prace nawiązujące do stylistyki historycznej, wykorzystujące dokumenty, fotografie, dzieła sztuki, ale też te całkowicie autonomiczne formalnie.

Projekty oceni jury w składzie:

  • Krzysztof Iwański
  • Prof. dr hab. Lech Majewski
  • Dr hab. Dawid Korzekwa, prof. ASP
  • Dr Jarosław Szarek – Prezes IPN
  • Prof. Włodzimierz Suleja

Organizator: Biuro Edukacji Narodowej IPN

Partner: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej

Wszelkich informacji o Konkursie udziela Partner na swojej stronie internetowej: www.stgu.pl a także telefonicznie i mailowo: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej: pr@stgu.pl, tel. 600 599 011, www.stgu.pl a w sprawach dotyczących Organizatora: aleksandra.kaiper-miszulowicz@ipn.gov.pl tel: 22 581 88 57.

do góry