Nawigacja

Aktualności

Retrospektywa VIII Festiwalu Filmowego NNW – Wrocław, 27-28 lutego 2017

  • Retrospektywa VIII Festiwalu Filmowego NNW
    Retrospektywa VIII Festiwalu Filmowego NNW

Odbywający się w Gdyni Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” to największe tego typu przedsięwzięcie poświęcone polskiej historii najnowszej i Żołnierzom Wyklętym.

Kolejna retrospektywa festiwalu odbędzie się w dniach 27-28 lutego w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wydarzenie będzie okazją do spotkań z filmowcami, historykami, producentami oraz z tymi, którzy przez lata narażali życie walcząc o wolną Polskę. W trakcie dwóch dni festiwalu zaprezentowanych zostanie 13 filmów oraz wystawy tematyczne.

Ideą Festiwalu jest przypomnienie sylwetek i dziedzictwa tych, którzy nigdy nie zaakceptowali sowieckiej okupacji oraz pokazanie roli polskiego podziemia i opozycji demokratycznej w walce z komunistycznym reżimem.

Oprócz pokazów filmowych i spotkań autorskich uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz zwiedzaniu wystawy głównej w Centrum Historii Zajezdnia "Wrocław 1945-2016" specjalnie przygotowaną ścieżką "Szlakiem Żołnierzy Wyklętych".

Festiwal będzie również okazją do spotkania z wrocławskimi bohaterkami – Martą Ziębikiewicz (rodzina Żołnierzy Wyklętych), Genowefą Aleksander (Narodowe Siły Zbrojne), Marią Murias i Wandą Kiałką (Armia Krajowa). Podczas wydarzenia zaprezentują się także różne grupy rekonstrukcyjne.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na niektóre wydarzenia wymagana jest wcześniejsza rejestracja, która potrwa do piątku 24 lutego do godziny 12:00.

REJESTRACJA: http://www.retrospektywy.org/rejestracja/
PROGRAM: http://www.retrospektywy.org/program/

do góry