Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

"Polski wiek XX – losy państwa i narodu" – kolejne spotkanie w ramach cyklu szkoleń dla nauczycieli - Wrocław, 8 grudnia 2016

IPN we współpracy z MEN organizuje cykl certyfikowanych szkoleń

 • Spotkanie w "Przystanku Historia"
  Spotkanie w "Przystanku Historia"
 • Dr Stanisław A. Bogaczewicz
  Dr Stanisław A. Bogaczewicz
 • W szkoleniu biorą udział nauczyciele przedmiotów humanistycznych
  W szkoleniu biorą udział nauczyciele przedmiotów humanistycznych
 • Szkolenie dla nauczycieli w Przystanku Historia
  Szkolenie dla nauczycieli w Przystanku Historia

8 grudnia 2016 r. o 16.00  w Przystanku Historia przy pl. Strzeleckim 25 odbyło się  kolejne spotkanie dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z cyklu Między dwoma totalitaryzmami. Jest to pierwszy cykl szkoleń w ramach szerszego programu Polski wiek XX – losy państwa i narodu organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej – KŚZpNP we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Spotkanie poświęcone było niemieckim i sowieckim zbrodniom na przedstawicielach polskich elit w pierwszym okresie okupacji (wrzesień 1939 - czerwiec 1941).

Wykład wygłosił dr Stanisław Antoni Bogaczewicz (IPN Wrocław).

Nowa inicjatywa IPN cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony środowisk nauczycielskich. Kolejne spotkania z cyklu odbywać się będą co miesiąc i zakończą się stosownym certyfikatem w czerwcu 2017 r.

Wszystkich chętnych chcących wziąć udział w szkoleniach prosimy o kontakt z naszym pracownikiem p. Iwoną Demczyszak mail: iwona.demczyszak@ipn.gov.pl.

do góry