Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Polski wiek XX – losy państwa i narodu – inauguracja cyklu certyfikowanych szkoleń dla nauczycieli - Wrocław, 27 października 2016

Oddział IPN we Wrocławiu we współpracy z MEN jest organizatorem cyklu certyfikowanych szkoleń dla nauczycieli

27 października 2016 r. w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" przy pl. Strzeleckim 25 odbyło się pierwsze spotkanie dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z cyklu Między dwoma totalitaryzmami.  Jest to pierwszy cykl szkoleń w ramach szerszego programu Polski wiek XX – losy państwa i narodu organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej – KŚZpNP we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Spotkanie inauguracyjne poświęcono Fenomenowi Polskiego Państwa Podziemnego. Wykład z tej okazji wygłosił dr Daniel Koreś (IPN Wrocław).

Nowa inicjatywa IPN cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony środowisk nauczycielskich. Kolejne spotkania z cyklu odbywać się będą co miesiąc i zakończą się stosownym certyfikatem w czerwcu 2017 r.

Wszystkich chętnych chcących wziąć udział w szkoleniach prosimy o kontakt z naszym pracownikiem p. Iwoną Demczyszak mail: iwona.demczyszak@ipn.gov.pl.

do góry