Nawigacja

Aktualności

Wystawa „Teraz jestem tutaj. Albo może raczej nigdzie. Emigracyjne fotografie Stanisława Cata-Mackiewicza” w ramach TIFF Festival – Wrocław, 1 - 11 września 2016

Zapraszamy na wyjątkową wystawę „Teraz jestem tutaj. Albo może raczej nigdzie" prezentującą zdjęcia jednego z największych polskich publicystów, premiera RP na Uchodźstwie, Stanisława Cata-Mackiewicza. Wystawa została przygotowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Muzeum Historii Fotografii, a we Wrocławiu precentowana jest w ramach TIFF Festival.

O wystawie:
Fotografie wykonane przez Mackiewicza w drugiej połowie lat 40. i 50. pokazują świat polskiej emigracji. Obiektywem Mackiewicz ujął we właściwy sobie sposób nostalgie, poczucie wyobcowania, jak i próby ułożenia sobie życia w Wielkiej Brytanii. Fotografie Mackiewicza stanowią znakomite uzupełnienie jego politycznej publicystyki. Poznajemy Cata nie tyle jako żarliwego publicystę, ale jako człowieka i emigranta.

Wystawa będzie uzupełniona tekstami pochodzącymi z rozmówek polsko-angielskich z 1946 r. przeznaczonych dla polskich emigrantów. Całość będzie stanowiła niezwykle przejmującą opowieść o wielkich tęsknotach i prostych radościach tych, którzy musieli pozostać poza krajem.    

„Teraz jestem tutaj. Albo może raczej nigdzie.”  Emigracyjne fotografie Stanisława Cata-Mackiewicza
Kuratorzy: Maciej Zakrzewski i Tomasz Wiech
1 – 11 września 2016
TIFF Center
ul. Ruska 46a, III piętro, Wrocław

do góry