Nawigacja

Aktualności

TuHistoria: „Kartki, niedobór, przejściowe trudności”, czyli o gospodarce w PRL – Wrocław, 3 kwietnia 2014

3 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Reja 1/3 odbyło się jubileuszowe spotkanie z cyklu „TuHistoria". Projekt edukacyjny Oddziału IPN we Wrocławiu i Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu trwa już rok i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród nauczycieli i młodzieży.

Tematem kwietniowego spotkania były „Kartki, niedobór, przejściowe trudności", czyli polityka gospodarcza w PRL-u. O gospodarczych realiach opowiedział dr hab. Tomasz Głowiński z Uniwersytetu Wrocławskiego. W drugiej części spotkania odbyła się projekcja dramatu dokumentalnego „Afera mięsna" w reż. Janusza Dymka.

***

Projekt „TuHistoria" to cykliczne spotkania oferujące możliwość poznania najnowszej historii Polski w sposób ciekawy i niekonwencjonalny, z udziałem interesujących gości. Odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w siedzibie filii Miejskiej Biblioteki Publicznej 29, przy ul. Reja 1/3.  Projekt „TuHistoria" jest wspólnym przedsięwzięciem OBEP IPN Wrocław oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

do góry