Nawigacja

Aktualności

Wizyta studentów z Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej w oddziale IPN we Wrocławiu – Wrocław, 25 listopada 2013

W dniu 25 listopada br. o godz. 9.00 wrocławski oddział IPN-KŚZpNP odwiedzi grupa studentów z Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej, którzy przyjechali do Polski w ramach międzynarodowego projektu „Study Tours to Poland". Celem programu jest przybliżenie młodym przyszłym liderom społecznym współczesnej Polski, kraju samorządnego, lecz współistniejącego w strukturach Unii Europejskiej. Organizatorzy kładą szczególny nacisk na prezentację wszelkich inicjatyw obywatelskich jako budujących społeczeństwo w pełni demokratyczne i wolne. Dlatego w ramach projektu grupa młodzieży odwiedza instytucje, uczelnie, organizacje i miejsca kultury.

W trakcie wizyty, zorganizowanej przez Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa, studenci będą mieli okazję zwiedzić magazyn Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN we Wrocławiu oraz zapoznać się z pracą archiwistów.

do góry