Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Prezentacja projektu „TuHistoria”. Spotkanie autorskie z dr. hab. Robertem Klementowskim z wrocławskiego oddziału IPN – Wrocław, 9 maja 2013

9 maja br. o godz. 9.00 w siedzibie Filii nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu (ul. Reja 1/3) odbędzie się spotkanie prezentujące założenia projektu edukacyjnego „TuHistoria”, realizowanego przez IPN i MBP. Wezmą w nim udział kierownicy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

O projekcie „TuHistoria” i planach z nim związanych opowiedzą koordynatorzy przedsięwzięcia: Wojciech Trębacz i dr Joanna Hytrek-Hryciuk z Oddziału IPN we Wrocławiu.

W programie przewidziano także spotkanie z naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu – dr. hab. Robertem Klementowskim – historykiem, autorem wielu publikacji na temat Dolnego Śląska. Autor zaprezentuje swoje publikacje wydane w ostatnich latach przez IPN, m.in. „Urząd Bezpieczeństwa na Dolnym Śląsku 1945–1956”, „W cieniu sudeckiego uranu. Kopalnictwo uranu w Polsce w latach 1948–1973”, „Służba Bezpieczeństwa na ziemi lwóweckiej (1957–1990)”.

do góry