Nawigacja

Aktualności

Uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Wykłady dr. Tomasza Gałwiaczka i Wojciecha Trębacza oraz otwarcie wystawy „Walczyliśmy o nową Polskę, Polskę dla wszystkich – por. Mieczysław Bujak (1926–1951)” – Długołęka, 8–11 listopada 2012

Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Długołęce, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Parafia Rzymskokatolicka w Długołęce są organizatorami uroczystych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.

8 listopada br. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych im. Olimpijczyków Polskich (ul. Szkolna 40) miało miejsce spotkanie z historykiem Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu. Dr Tomasz Gałwiaczek przedstawił wykład „Obchody Święta Niepodległości w Międzywojennej Polsce”.

9 listopada br. o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce (ul. Wiejska 23) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy Oddziału IPN we Wrocławiu „Walczyliśmy o nową Polskę, Polskę dla wszystkich – por. Mieczysław Bujak (1926–1951)”. Wykład wprowadzający przedstawił Wojciech Trębacz z wrocławskiego Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN. Odbyła się również projekcja filmu „Oskarżenie” w reż. Grzegorza Brauna.

Organizatorzy zaprosili również wszystkich na koncert patriotyczny „Na góralską nutę” do kościoła parafialnego w Długołęce (ul. Wiejska 24) – w niedzielę 11 listopada o godz. 16.30.

***

Wystawa „Walczyliśmy o nową Polskę, Polskę dla wszystkich – por. Mieczysław Bujak (1926–1951)”

Ekspozycja „Walczyliśmy o nową Polskę, Polskę dla wszystkich...” jest poświęcona por. Mieczysławowi Bujakowi, skazanemu w sfingowanym procesie politycznym na karę śmierci. Na wystawę składają się zdjęcia, pamiątki i dokumenty, w większości zgromadzone przez siostrę bohatera – Teresę Błaszczak. (więcej o wystawie).

Wystawa jest dostępna do końca listopada w godzinach otwarcie Ośrodka Kultury.

do góry