Nawigacja

Aktualności

Spotkanie „Kiedy Auschwitz było ringiem” z cyklu „Tytani sportu” – Warszawa, 15 maja 2023

Zapraszamy na spotkanie „Kiedy Auschwitz było ringiem” w ramach cyklu „Tytani sportu”. Wstęp wolny! Centralny Przystanek Historia IPN im. Janusza Kurtyki (ul. Marszałkowska 21/25) w Warszawie, 15 maja (poniedziałek) o godzinie 17.30.

Był jednym z pierwszych więźniów jednego z najbardziej przerażających miejsc w historii świata – niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz. Trafił tam mając 23 lata. Przeżył dzięki niezwykłej sile i determinacji. Szacunek zdobył tocząc walki bokserskie m.in. ze zdrowymi i silnymi Niemcami. Mowa oczywiście o legendarnym Tadeuszu „Teddy" Pietrzykowskim, któremu będzie poświęcone najbliższe spotkanie z cyklu „Tytani sportu".

O tym, jak to się stało, że ten przedwojenny Warszawiak, pochodzący z inteligenckiej rodziny, został bokserem, a także o tym, kto był jego pierwszym trenerem, jakie zdolności, oprócz tych bokserskich, posiadał Pietrzykowski oraz z kim musiał pojedynkować się w trzech obozach koncentracyjnych, w których był więziony, porozmawia Paweł Sztama ze swoimi gośćmi, którymi będą: Eleonora Szafran-Pietrzykowski oraz Marcin Marczak.

Transmisja na kanale IPNtv

do góry