Nawigacja

Aktualności

Przy zakupie albumu dra Tomasza Balbusa "Pułkownik Ludwik Marszałek "Zbroja" - "Atlas polskiego podziemia niepodległościowego 1944–1956" za jedyne 10 zł

Zapraszamy do skorzystania z akcji specjalnej związanej z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przy zakupie nowości albumu dra Tomasza Balbusa "Pułkownik Ludwik Marszałek "Zbroja" - "Atlas polskiego podziemia niepodległościowego 1944–1956" za jedyne 10 zł.

Podpułkownik Ludwik Marszałek „Zbroja”

  • Podpułkownik Ludwik Marszałek „Zbroja”
    Podpułkownik Ludwik Marszałek „Zbroja”
 

Tomasz Balbus, Podpułkownik Ludwik Marszałek „Zbroja”, Warszawa 2022, 376 s., ISBN 978-83-8229-463-7

Ludwik Marszałek „Zbroja” był harcerzem, zawodowym oficerem piechoty i lotnictwa Wojska Polskiego, podczas wojny szkoleniowcem i komendantem Obwodu Dębica AK. Później działał w strukturach „NIE”, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia „WiN” na Rzeszowszczyźnie i Dolnym Śląsku. Długo poszukiwany przez NKWD i bezpiekę. Zdradzony przez łącznika, aresztowany, przeszedł ciężkie śledztwo. W procesie grupowym skazany przez komunistyczny trybunał wojskowy na śmierć. 27 XI 1948 r. zamordowany przez czekistów polskich w więzieniu przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. 

Przez cały marzec, w naszych stacjonarnych księgarniach: przy zakupie nowości albumu dra Tomasza Balbusa "Pułkownik Ludwik Marszałek "Zbroja" - "Atlas polskiego podziemia niepodległościowego 1944–1956" za jedyne 10 zł.

Gdzie? Promocja obowiązuje tylko w stacjonarnych punktach księgarni IPN w tym w Księgarni IPN na Placu Solnym we Wrocławiu. Obowiązuje limit zakupu do trzech pakietów na osobę.

do góry