Nawigacja

Aktualności

Dolnośląski Turniej Debat Oksfordzkich w ramach Turnieju Debat Historycznych IPN – edycja VII 2021/2022. Zgłoszenia do 26 listopada 2021 r.

Instytut Pamięci Narodowej-KŚZpNP Oddział we Wrocławiu po raz siódmy zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego i opolskiego do wzięcia udziału w Dolnośląskim Turnieju Debat Oksfordzkich. DTDO jest częścią ogólnopolskiego projektu międzyszkolnych turniejów debat historycznych, których finałem będzie Turniej Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Debata oksfordzka jako aktywizująca metoda dydaktyczna zyskuje coraz większe uznanie wśród nauczycieli i uczniów. Dzięki niej młodzież aktywnie poszerza i pogłębiania wiedzę historyczną. Tezy debat wykorzystywane podczas Turnieju dotyczą zagadnień z najnowszej historii Polski.

Uczestnicy projektu uczą się patrzeć na wydarzenia historyczne  z wielu perspektyw, kształcą samodzielne myślenie, budowanie spójnej i logicznej argumentacji oraz ćwiczą wystąpienia publicznie i branie odpowiedzialności za swoje słowa. Debaty są także sposobem na ćwiczenie aktywnego słuchania innych i szanowania wypowiedzi swoich rozmówców.

Udział w projekcie może być dobrym przygotowaniem do uczestniczenia w życiu publicznym, a logika argumentacji wciągającą rozrywką intelektualną.

Uczestnikom Turnieju zapewniamy:

  1. Szkolenia dla nauczycieli i młodzieży.
  2. Finał regionalny we Wrocławiu.
  3. Finał ogólnopolski w Warszawie, do którego kwalifikuje się najlepsza drużyna z regionu.

Szkoły chętne do wzięcia udziału w Turnieju prosimy o zgłoszenia do 26 listopada 2021 r. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o udziale w projekcie zdecyduje kolejność zgłoszeń!!!

Koordynatorem DTDO jest dr Iwona Demczyszak, która odpowie na wszystkie pytania związane z projektem.

Kontakt: dr Iwona Demczyszak mail:  iwona.demczyszak@ipn.gov.pl, tel. 71 326 97 45

do góry