Nawigacja

Książki – Wrocław

Historia Polski w języku ukraińskim – podręcznik dla szkół

Oddział IPN we Wrocławiu może przekazać bezpłatnie szkołom wydaną w języku ukraińskim w 2015 r. książkę „Polska – zarys dziejów” (od IX wieku do roku 2012) . Publikacja licząca 386 stron, bogata w ilustracje i mapy będzie istotną pomocą w nauczaniu i przyswojeniu wiedzy o historii Polski przez młodzież posługującą się na co dzień językiem ukraińskim.

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu w porozumieniu z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu pragnie poinformować dyrekcje szkół  o możliwości bezpłatnego przekazania tej publikacji. Placówki zainteresowane jej otrzymaniem drogą pocztową dla bibliotek szkolnych, prosimy o kontakt mailowy z panią Iwoną Gajewską – pracownikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu: iwona.gajewska@ipn.gov.pl.

O możliwości przekazania podręczników decydowała będzie kolejność zgłoszeń, ale ze względu na dużą ilość napływających do Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej we Wrocławiu zamówień dotyczących przekazania podręcznika, prosimy o cierpliwe oczekiwanie na przesyłkę. Książki można w dalszym ciągu zamawiać – choć w niektórych przypadkach zmuszeni jesteśmy do ograniczenia ilości zamawianych egzemplarzy. Jednocześnie prosimy placówki zainteresowane uzyskaniem publikacji o zamieszczenie w mailu pełnych danych adresowych.

Informacja o wyczerpaniu nakładu książki zamieszczone zostaną na stronach internetowych Oddziału IPN we Wrocławiu i na oddziałowym profilu Facebooka.

Więcej o książce można przeczytać tutaj: http://slowopolskie.org/ujrzaa-wiat-ksika-polska-zarys-dziejow-w-jzyku-ukraiskim-wydana-przez-ipn/

do góry