Nawigacja

Aktualności

Konkurs „Żołnierze Niezłomni” – Wrocław, 5 marca 2020

5 marca 2020 roku w Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu odbył się konkurs „Żołnierze Niezłomni”. Był on skierowany do studentów cywilnych i wojskowych m.in. do członków uczelnianych kół naukowych o profilu historycznym.

To już kolejna edycja konkursu organizowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu i Wydział Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Do konkursu zgłosili się studenci kilku uczelni: Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Uniwersytetu Szczecińskiego. 

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Blisko 20 uczestników zmierzyło się z częścią pisemną. Do finału zakwalifikowało się 10 osób. Ich zadaniem było udzielenie ustnych odpowiedzi na 15 pytań. Konkurs przygotowali i prowadzili pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej: dr Iwona Demczyszak, Marek Gadowicz oraz ppłk dr Adam Szymanowicz z Akademii Wojsk Lądowych.

Największą wiedzą o Niezłomnych Bohaterach wykazali się studenci: sierż. pchor. Karol Spychała z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz kpr. pchor. Paweł Kaczmarski i kpr. pchor. Karol Nawrocki z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.

Nagrody pieniężne oraz książkowe laureatom konkursu wręczył Dyrektor Oddziału IPN we Wrocławiu dr Andrzej Drogoń.

do góry