Nawigacja

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w Opolu i Kluczborku – 11 listopada 2019

Przedstawiciele Delegatury IPN w Opolu włączyli się w obchody Święta Niepodległości w Opolu i Kluczborku. Wraz z władzami i mieszkańcami obu miast uczcili pamięć tych, którzy wywalczyli nam niepodległość.

Opole
W 101. rocznicę odzyskania Niepodległości w Opolu odbyły się uroczystości, nad którymi patronat objęli: Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, Instytut Śląskioraz 10 Opolska Brygada Logistyczna. W mszy św. w Katedrze Opolskiej, przemarszu oraz uroczystościach na placu Wolności pod Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego wzięło udział kilkuset mieszkańców regionu. Instytut Pamięci Narodowej reprezentował pełniący obowiązki Naczelnika Delegatury w Opolu dr Tomasz Greniuch.

Kluczbork
Obchody Święta Niepodległości w Kluczborku rozpoczęły się o godz. 9.00 pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na cmentarzu w Kluczborku, gdzie złożono wieńce i zapalono znicze. Kolejnym punktem obchodów była uroczysta msza św., po której miało miejsce złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

 

do góry