Nawigacja

Aktualności

Wystawa IPN „Dzieje 2 Korpusu... inaczej! Karykatury Mieczysława Kuczyńskiego” na pikniku niepodległościowym w Reading (Wlk. Brytania) – 10 listopada 2019

W niedzielę 10 listopada 2019 r. z inicjatywy ks. Rafała Jarosławskiego, proboszcza polskiej parafii w Reading, odbyły się Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w intencji Ojczyzny, a następnie miał miejsce piknik historyczny, w ramach którego zaprezentowano wystawę karykatur Mieczysława Kuczyńskiego pt.: ”Dzieje 2 Korpusu... inaczej!”, przygotowaną przez Joannę Dardzińską z Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. 

Ekspozycja cieszyła się  dużym zainteresowaniem, zwracano uwagę na nietypową formę przedstawienia historii 2 Korpusu Polskiego, a jej odbiorcy chętnie dzielili się swoimi wrażeniami, wpisując się do księgi pamiątkowej. Rekonstruktorzy z grupy  „First to Fight” zaprezentowali umundurowanie i wyposażenie żołnierzy 3 Dywizji Strzelców Karpackich z 2 KP, co stanowiło niezwykłą atrakcję i uzupełnienie wystawy. 

Serdecznie dziękujemy Związkowi Karpatczyków 3DSK z Londynu, a także proboszczowi polskiej parafii w Reding za zaproszenie i kolejną możliwość zaprezentowania Polonii naszej wystawy.

Następny przystanek w Birmingham. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

  • Otwarcie wystawy IPN „Dzieje 2 Korpusu… inaczej! Karykatury autorstwa Mieczysława Kuczyńskiego” w galerii POSK w Londynie – 21 lipca 2019. Fot. Sławek Kasper (IPN)
    Otwarcie wystawy IPN „Dzieje 2 Korpusu… inaczej! Karykatury autorstwa Mieczysława Kuczyńskiego” w galerii POSK w Londynie – 21 lipca 2019. Fot. Sławek Kasper (IPN)
do góry