Nawigacja

Aktualności

Podpisanie porozumienia z Fundacją Polskie Gniazdo – 26 lipca 2019

W piątek 26 lipca 2019 r. podpisane zostało ramowe porozumienie o współpracy pomiędzy oddziałem wrocławskim Instytutu Pamięci Narodowej a Fundacją Polskie Gniazdo. Fundacja podejmuje działania mające na celu propagowanie postaw patriotycznych oraz rozpowszechnianie wiedzy o historii Polski, m.in. poprzez działania artystyczne, co idealnie wpisuje się w działalność statutową IPN.

Instytut Pamięci Narodowej z radością wita wszelkie inicjatywy upamiętniające naszych narodowych bohaterów. Na naszą życzliwość i patronat mogą liczyć wszelkie projekty przypominające nam o wartościach, za które wielu ludzi oddało swe życie. Zbieżne cele IPN i organizacji pozarządowych czy fundacji otwierają szerokie pole do współpracy. Jednym z jej przejawów jest podpisane w piątek 26 lipca porozumienie o współpracy pomiędzy oddziałem wrocławskim Instytutu Pamięci Narodowej a Fundacją Polskie Gniazdo. Ze strony IPN podpisała je wicedyrektor Oddziału IPN we Wrocławiu dr Katarzyna Pawlak-Weis, a ze strony Fundacji Polskie Gniazdo – jej prezes Jerzy Ziomek.

Owocem tego porozumienia jest m.in. nasz współudział w organizacji IX Letniego Festiwalu Kultury „Polonia Cantans”, który odbywa się od 28 lipca do 4 sierpnia we Wrocławiu i Niemczy. Serdecznie zapraszamy na pokazy filmowe, koncerty i przedstawienia teatralne.

do góry