Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Dyskusja o książce: Rafał Łatka, „Episkopat Polski wobec stosunków państwo–Kościół i rzeczywistości społeczno-politycznej PRL 1970–1989” – Wrocław, 13 czerwca 2019

Centrum Historii Zajezdnia i Instytut Pamięci Narodowej zapraszają na dyskusję o książce: Rafał Łatka, Episkopat Polski wobec stosunków państwo–Kościół i rzeczywistości społeczno-politycznej PRL 1970–1989, która odbędzie się 13 czerwca 2019, o godz. 17.00, w sali kinowej w Centrum Zajezdnia we Wrocławiu.

Monografia Episkopat Polski wobec stosunków państwo–Kościół i rzeczywistości społeczno-politycznej PRL 1970–1989 to pierwsze tak kompleksowe przedstawienie najważniejszego gremium polskiego Kościoła katolickiego. Autor wprowadza czytelnika w meandry funkcjonowania instytucji wewnętrznych Episkopatu, takich jak: Konferencja Plenarna, Rada Główna, Sekretariat. Ukazuje stosunek hierarchów do najważniejszych wydarzeń społecznych i politycznych, które miały miejsce w latach 1970–1989 oraz pozycję Episkopatu w relacjach z ówczesnymi władzami PRL i opozycją.

W dyskusji udział wezmą:

  • dr Rafał Łatka (IPN), autor
  • ks. dr hab. Dominik Zamiatała, prof. UKSW
  • dr Wojciech Kucharski (Centrum Zajezdnia) 
do góry