Nawigacja

Aktualności

Wieczory z Historią: „Stan wojenny na Dolnym Śląsku” – Wrocław, 14 grudnia 2018

14 grudnia o godz. 18.00 w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z Historią”. Wrocławianie usłyszeli wykład dr. Grzegorza Waligóry, pracownika Oddziałowego Biura Badań Historycznych pt. „Stan wojenny na Dolnym Śląsku”.

Dr Grzegorz Waligóra, pracownik oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN we Wrocławiu, doktor nauk humanistycznych. Specjalizuje się w badaniach nad dziejami opozycji i oporu społecznego w PRL. Autor m. in. książek „Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela” (Warszawa 2006), „Opozycja Polityczna na Dolnym Śląsku 1975-1980” (Wrocław 2016), współredaktor (wraz z dr Łukaszem Kamińskim) wielotomowego wydawnictwa NSZZ „Solidarność” 1980-1989, t. 2-7 (Warszawa 2010), redaktor naczelny Encyklopedii „Solidarności” (tom II i III).

„Wieczory z Historią” to organizowane raz w miesiącu wykłady otwarte. Miejscem spotkań jest stylowe wnętrze Klubu Muzyki i Literatury we Wrocławiu, przy placu Tadeusza Kościuszki 10. Klub zajmuje się propagowaniem muzyki dawnej i współczesnej oraz upowszechnianiem literatury. Organizowane przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN we Wrocławiu wykłady odbywają się raz w miesiącu, zwykle o godz. 18.00. 

 

do góry