Nawigacja

Aktualności

Dolnośląski Turniej Debat Oksfordzkich w ramach Turnieju Debat Historycznych IPN – edycja 2018/2019

Instytut Pamięci Narodowej- KŚZpNP Oddział we Wrocławiu po raz czwarty zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego i opolskiego do wzięcia udziału w Dolnośląskim Turnieju Debat Oksfordzkich.

DTDO jest częścią ogólnopolskiego projektu międzyszkolnych turniejów debat historycznych, których finałem będzie Turniej Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Debata oksfordzka jest aktywizującą metodą dydaktyczną, dzięki której młodzież poszerza i pogłębiania wiedzę historyczną. Tezy debat wykorzystywanych podczas Turnieju dotyczą zagadnień z najnowszej historii Polski. Udział w projekcie to również przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych  do aktywnego udziału w życiu publicznym, a także przekonanie uczestników, że logika argumentacji w debacie może być doskonałą rozrywką intelektualną. Dzięki metodzie debaty uczestnicy projektu mają możliwość nauczyć się patrzeć na zagadnienia z wielu perspektyw, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za swoje słowa oraz szanować swoich rozmówców.  Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.

Uczestnikom zapewniamy:

Szkolenia dla nauczycieli i młodzieży

  • merytoryczne
  • techniczne

Finał regionalny we Wrocławiu

Finał ogólnopolski w Warszawie

Koordynatorem DTDO jest dr Iwona Demczyszak, która odpowie na wszystkie pytania związane z projektem.

Kontakt: dr Iwona Demczyszak mail:  iwona.demczyszak@ipn.gov.pl, tel. 71 326 97 45

 

 

 

do góry