Nawigacja

Aktualności

„Orląt Cień” we Wrocławiu – 29 września 2018 startuje gra miejska!

"Jest takie miasto, co zwie się Lwów.
Znów wolno o nim dziś pamiętać,
Nocą, we Lwowie srebrzysty nów
Oświetla cmentarz, gdzie orlęta.
 
To lwowskie dzieci nazwano tak,
Te, które padły, broniąc miasta;
Śpią na cmentarzu, gdzie krzyży brak,
A ciemna zieleń grób zarasta.
 
                                   (Gawęda „Orlęta”)
 
Historia nie daje o nich zapomnieć - zwłaszcza, gdy mija setna rocznica tamtych wydarzeń - walk o polskość Lwowa, w których brali udział także najmłodsi, czyli Orlęta. To oni są bohaterami naszej gry miejskiej, która przeniesie Was do serca starego miasta Lwowa, stojącego w ogniu walki. Tutaj, gdy ważą się losy powojennej Ojczyzny, każdy Twój krok ma znaczenie. Musisz nauczyć się sprawnie i skutecznie poruszać zarówno wśród swoich, jak i wśród wrogów. Jako powstaniec nauczysz się obsługiwać broń, pisać zakonspirowane listy i sporządzać mapy powstańcze. Czekają na Ciebie również konkretne misje, w których sprawdzisz swoje praktyczne umiejętności. Ukończenie najważniejszej z nich pozwoli na ocalenie Lwowa. Nie możesz działać sam- zbierz cały patrol i zgłoś się już dzisiaj!
 
Gra adresowana jest do 2 kategorii wiekowych:
  • V klasa szkoły podstawowej- 3 klasa gimnazjum: patrole po 4-7 osób
  • Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: patrole po 3- 5 osób.
Termin gry: 29 września, godz. 9.30
 
Miejsce gry: zbiórka wszystkich patrolów na boisku Liceum Ogólnokształcącego nr XII przy placu Orląt Lwowskich; zakończenie na rynku
 
Nagrody rzeczowe dla wygranych patroli z obu kategorii wiekowych i WYCIECZKA DO LWOWA dla zwycięzców ze starszej kategorii wiekowej!
 
Koncert patriotyczny na wrocławskim rynku zakończy zmagania patroli powstańczych, a na punktach uczestnicy spotkają członków grup rekonstrukcyjnych z okresu walk o granice II RP.
 
Co każdy uczestnik gry powinien wiedzieć:
  • jeżeli jesteś niepełnoletni, weź ze sobą ZGODĘ NA UDZIAŁ W GRZE i przetwarzanie danych podpisaną przez rodzica/ prawnego opiekuna,
  • przyda Ci się wygodne obuwie i woda, grę skończymy ok. 14!
  • dopilnuj, aby w Twoim patrolu przynajmniej jedna osoba miała naładowany telefon z aparatem i zainstalowaną aplikacją skanującą kody QR,
  • jeżeli należysz do starszej kategorii wiekowej i chcesz walczyć ze swoim patrolem o nagrodę główną, to dopilnuj, aby w dniu gry na Twoim biurku leżał już przygotowany ważny paszport ????
POCHODZISZ Z WROCŁAWIA? LWÓW TO TAKŻE TWOJE MIASTO.
 
Pamiętaj! Staw się!
 
Gra miejska „Orlęta 1918- 1919” organizowana jest przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki we współpracy z wrocławskim Instytutem Pamięci Narodowej i Okręgiem Dolnośląskim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
 
Organizatorzy zapewniają opiekę medyczną, którą sprawować będzie patrol Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego (HOPR).
 
Więcej: http://wroclaworleta.pl/
do góry