Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

I Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego – Siechnice, 3 czerwca 2018

  • I Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego – Siechnice, 3 czerwca 2018
    I Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego – Siechnice, 3 czerwca 2018

3 czerwca 2018 roku w Siechnicach odbył się I Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy Energetyk Siechnice, koordynatorem projektu ze strony Oddziału IPN we Wrocławiu jest Jacek Wojciechowski, pracownik Oddziałowego Biura Lustracyjnego.

W turnieju wzięło udział ponad 60 młodych zawodników. Celem turnieju jest uczczenie 70. rocznicy śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Witold Pilecki należał do pokolenia urodzonego pod zaborami, którego misją było odzyskanie przez Polskę niepodległości, a gdy to się dokonało – praca dla wielkości wolnej ojczyzny. Pokolenia wychowanego na ciągle żywych tradycjach powstań narodowych i ukształtowanego przez zawołanie „Bóg – honor – Ojczyzna”.

Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego to nie pierwszy wspólny projekt Oddziału IPN we Wrocławiu i Klubu Sportowego Energetyk Siechnice, na początku marca odbył się I Halowy Turniej Piłkarski „Małego Bohatera” pamięci Żołnierzy Wyklętych.


 

do góry