Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

III Powiatowy Konkurs „Katyń – Golgota Wschodu” – Kłodzko, 2 marca 2018

2 marca 2018 roku w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku już po raz trzeci odbył się konkurs pt. „Katyń – Golgota Wschodu” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu kłodzkiego. Koordynatorem konkursu był dr Andrzej Olejniczak, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej.

Po uroczystym rozpoczęciu 22. uczniów gimnazjum, technikum i liceum przystąpiło do rozwiązywania zadań. Podczas gdy młodzież sprawdzała swoją wiedzę, opiekunowie i zaproszeni goście uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez Krzysztofa Łagojdę, autora książki o losach Rodzin Katyńskich „Życie w cieniu śmierci”. Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie Powiatowego Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku, Społecznego Gimnazjum w Zespole Szkół Społecznych w Kłodzku oraz Szkoły Podstawowej im. J. Iwaszkiewicza z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej. W kategorii techników najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Batalionów Chłopskich w Bożkowie oraz Noworudzkiej Szkoły Technicznej. Najlepsi licealiści reprezentowali Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Nowej Rudzie oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.

Fundatorami nagród byli: Starosta Powiatu Kłodzkiego, Burmistrz Miasta Kłodzka, Wójt Gminy Kłodzko, Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu, Muzeum Katyńskie w Warszawie.

do góry