Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Zmiana na stanowisku dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu

Z dniem 5 lutego z funkcji dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, w związku z przejściem do pracy w Biurze Badań Historycznych, został odwołany prof. dr hab. Krzysztof Kawalec. Na stanowisko p.o. dyrektora oddziału prezes IPN powołał dr. Andrzeja Drogonia.

dr Andrzej Drogoń
Urodził się 3 września 1958 r. w Strzyżowie. W 1982 r. ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie następnie pracował na stanowisku asystenta naukowo-dydaktycznego (do 1994 r.) oraz adiunkta (do 2007 r.). W 1994 r. obronił doktorat z dziedziny nauk prawnych. Odbył aplikację sędziowską. W latach 1998–2000 wykładał ponadto w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Sosnowcu, zaś od 2000 r. – w Wyższej Szkole Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach. W latach 2007-2014 był dyrektorem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

 Jest autorem publikacji z zakresu historii ustroju, autonomii województwa śląskiego, systemów samorządowych, systemów prawno-politycznych, dziejów prokuratury w Polsce. W okresie studenckim współorganizator NZS na Uniwersytecie Śląskim, do chwili obecnej – działacz NSZZ „Solidarność”. Działa również w zarządzie Stowarzyszenia Wspierania Nauk Historyczno-Prawnych w Katowicach oraz w Stowarzyszeniu Przyjaciół Uniwersytetu Śląskiego.

do góry