Nawigacja

Aktualności

Premiera spektaklu „Moja Polska – Kamienie na Szaniec, Armia Krajowa” – Wrocław, 25 listopada 2017

25 listopada 2017 roku w Integracyjnym Teatrze Arka we Wrocławiu odbyła się premiera przedstawienia pt. "Moja Polska - Kamienie na Szaniec, Armia Krajowa".

  • Premiera spektaklu „Moja Polska – Kamienie na Szaniec, Armia Krajowa” (fot. mat.prasowe)
    Premiera spektaklu „Moja Polska – Kamienie na Szaniec, Armia Krajowa” (fot. mat.prasowe)

Opiekę merytoryczną nad spektaklem sprawował pracownik Oddziału IPN we Wrocławiu dr Stanisław A. Bogaczewicz. Przedstawienie teatralne jest poświęcone bohaterom Armii Krajowej, Szarym Szeregom, wspomnieniom kombatantów AK z Wrocławia: ś.p. Zbigniewa Lazarowicza, Wandy Ciałki i Stanisława Wołczaskiego, a także zmaganiom z trudnymi czasami lat 20. XX w., stanem wojennym, latami 1982-1989.

Na kanwie opowieści o sztuce teatru i aktorstwa, o życiu starej aktorki-gwiazdy (Starej Polski), o konflikcie matki z córką (Młodą Polską) toczy się opowieść o dawnej i teraźniejszej Polsce. Jak piszą twórcy, spektakl to metafora zmagania się z niesprawiedliwością czasów, opowieść o niezwykłych postawach życiowych świadczących o wartościach, których jest zawsze za mało w każdym świecie i w każdych wiekach.

Obecność na scenie aktorów niepełnosprawnych jest zabiegiem artystycznym, podkreślającym, że wolność dotyczy wszystkich obywateli. Dając szansę pokazania swoich talentów tym "innym", wierzymy w to, że Światło Boże świeci nad każdą istotą żywą, człowiek jest cudem a talenty są dane przez Boga wszystkim ludziom bez wyjątków.

Przedstawienie powstało dzięki wsparciu finansowemu m.in. Oddziału IPN we Wrocławiu.

Więcej informacji na stronie internetowej http://teatrarka.pl/pl/

do góry