Nawigacja

Aktualności

IPN podczas 26. Wrocławskich Targów Dobrych Książek – Wrocław, 30 listopada – 3 grudnia 2017

  • Stoisko IPN podczas 26. Wrocławskich Targów Dobrych Książek
    Stoisko IPN podczas 26. Wrocławskich Targów Dobrych Książek

26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbyły się w dniach 30.11-3.12 2017 w Hali Stulecia. Jak co roku najlepsi wydawcy z całej Polski zaprezentowali swoje nowości, premiery oraz przedstawili ofertę często niedostępną w dużych sieciowych księgarniach. Targom towarzyszyły spotkania z autorami i ilustratorami, panele dyskusyjne, warsztaty literackie, edukacyjne i artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wystawy i konkursy.  Swoje stoisko podczas targów miał także Instytut Pamięci Narodowej. 2 grudnia 2017 roku odbyła się także promocja książek pracowników Oddziału IPN we Wrocławiu:

10:00-11:00 Promocja książki Krzysztofa Łagojdy Życie w cieniu śmierci. Losy rodzin katyńskich w latach 1939 –1989 w świetle wywiadów z członkami Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej. Wybrane aspekty (Sala Niebieska)
Książka dotyka nie badanego wcześniej wątku wojennych i powojennych losów rodzin ofiar mordu katyńskiego dokonanego przez Sowietów w roku 1940 r. Uświadamia czytelnikowi, że zbrodnia katyńska to nie tylko akcja eksterminacyjna i drażliwy problem polityczny, ale i trwająca do dzisiaj tragedia wielu rodzin. Zaprasza Instytut Pamięci Narodowej.

11:00-12:00 Spotkanie z Kamilem Dworaczkiem, autorem książki Niezależne Zrzeszenie Studentów 1980–1981 (Sala Niebieska)
Książka opisuje działalność Niezależnego Zrzeszenia Studentów w całej Polsce w okresie rewolucji solidarnościowej lat 1980–1981. Nie tylko odtwarza dzieje jednego z najważniejszych aktorów ruchu społecznego, jakim niewątpliwie był NZS, ale też odsłania przed czytelnikiem procesy zachodzące wówczas w środowisku akademickim. Na spotkanie, które poprowadzi Roman Kowalczyk, zaprasza Instytut Pamięci Narodowej.

do góry