Nawigacja

Aktualności

Wykład o historii obozu Gross-Rosen w świetle nowych dokumentów podczas konferencji w Muzeum Archeologiczno-Historycznym – Głogów, 7 listopada 2017

„Historia byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w okresie od jego ewakuacji (1945) do powstania Muzeum Gross-Rosen (1983) w świetle nowych dokumentów” to temat wykładu dr Katarzyny Pawlak-Weiss, zastępcy dyrektora Oddziału IPN we Wrocławiu, który odbył się 7 listopada podczas konferencji zorganizowanej z okazji 50-lecia Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Głogowie.

Zwieńczeniem naukowej konferencji była prezentacja i promocja jubileuszowego wydawnictwa zatytułowanego „Pół wieku Muzeum w Głogowie. Tradycja, tolerancja, wielokulturowość” oraz otwarcie wystawy „Ziemia Głogowska pełna archeologicznych tajemnic. Najciekawsze zabytki i odkrycia archeologiczne w minionym 50-leciu muzeum w Głogowie”, na którą składa się blisko dwieście zabytków, wykopanych z ziemi przez muzealnych archeologów na przestrzeni ostatniego półwiecza.

Konferencja była także okazją do wręczenia odznaczeń. Oddział IPN we Wrocławiu został uhonorowany jubileuszowym medalem wybitym z okazji jubileuszu Muzeum.

do góry