Nawigacja

Aktualności

„4. Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych” – Sobótka, 19 sierpnia 2017

19 sierpnia 2017 w Sobótce odbyła się czwarta edycja „Biegu Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Misją przedsięwzięcia pozostaje utrwalanie i kształtowanie postaw patriotycznych poprzez umacnianie pamięci o polskich bohaterach narodowych okresu II Konspiracji. Udział w biegach i imprezach towarzyszących jest wyrazem hołdu dla Żołnierzy Wyklętych. W wydarzeniu wziął udział prof. Krzysztof Kawalec, dyrektor Oddziału IPN we Wrocławiu, który wręczył uczestnikom medale oraz nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Organizatorzy zawodów przygotowali także wiele atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli wystartować w "Biegu dzieci i młodzieży", spróbować swoich sił na strzelnicy oraz zapoznać się z ofertą gier i publikacji w namiocie IPN, który przygotował Stanisław Kiełb, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej.

Obok głównego biegu w Sobótce w tym roku w bazach Polskich Kontyngentów Wojskowych pobiegła rekordowa liczba żołnierzy. W sumie w bazach NATO w ramach Biegu Niezłomnych wystartowało blisko 1000 osób.

Wyniki „4. Biegu Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych” dostępne są TUTAJ

do góry