Nawigacja

Aktualności

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Niezłomni – Niepochowani” – Stary Grodków, 14 czerwca 2017

Uczestnicy projektu „Niezłomni – Niepochowani” 14 czerwca 2017 roku wzięli udział w Marszu Pamięci do Starego Grodkowa, gdzie w miejscu zamordowania jednej z grup żołnierzy „Bartka” złożyli kwiaty i zapalili znicze. Uczniowie z Lubomierza, Grodkowa. Trzebnicy, Krapkowic i Wrocławia podczas spotkania z Michałem Nowakiem, archeologiem z Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej poznali historię miejsca oraz losy żołnierzy kapitana Henryka Flamego. W uroczystościach brali udział przedstawiciele władz samorządowych województwa opolskiego.
Przed wakacjami zostanie ogłoszony konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji poświęconej żołnierzom antykomunistycznego podziemia. Oprócz nagrody w postaci pakietów wydawnictw edukacyjnych, scenariusz zostanie opublikowany i według niego w kolejnej edycji projektu będą prowadzone zajęcia w szkołach. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w listopadzie 2017 roku.
Organizatorem projektu jest Delegatura IPN w Opolu. Więcej o projekcie https://wroclaw.ipn.gov.pl/wro/aktualnosci/38483,Projekt-edukacyjny-Niezlomni-Niepochowani.html
 

do góry