Nawigacja

Aktualności

31 stycznia br. upływa termin rejestracji szkół do konkursu tematycznego „Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa”

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że 31 stycznia br. upływa termin rejestracji szkół do konkursu tematycznego „Bóg, Honor i Ojczyzna – wartości polskiego ziemiaństwa”.

Celem konkursu jest propagowanie etosu ziemiańskiego, a więc wartości pielęgnowanych przez część elit II Rzeczpospolitej. Zakres chronologiczny konkursu obejmuje czas istnienia ziemiaństwa jako samodzielnej grupy społecznej, a więc od drugiej połowy XIX wieku do 1945 r. (do wywłaszczenia przez władze komunistyczne z majątków).

Konkurs jest organizowany przez Oddziałowe Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie oraz Poznaniu, a także przez oddziały - krakowski i poznański - Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego.

Rejestracja odbywa się elektronicznie poprzez wysłanie maila z informacją o przystąpieniu szkoły do konkursu na adres: marcin.chorazki@ipn.gov.pl

Wszystkie niezbędne informacje o konkursie można znaleźć w załączonej broszurze oraz na stronie internetowej IPN, po kliknięciu na poniższy link:

http://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1/projekty-edukacyjne/37298,Zapraszamy-do-udzialu-w-konkursie-Bog-Honor-i-Ojczyzna-wartosci-polskiego-ziemia.html

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie!

do góry