Nawigacja

Aktualności

Uwaga, zmiana w programie! Listopadowe spotkanie „TuHistoria” – OBEP IPN Wrocław, 6 listopada 2014

W ubiegłym miesiącu uczciliśmy uroczyście 100. rocznicę urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego, legendarnego Kuriera z Warszawy, późniejszego dyrektora Rozgłośni Radia Wolna Europa, konsultanta Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA.

Tej postaci będzie poświęcone również listopadowe spotkanie w ramach projektu edukacyjnego „TuHistoria", a nie, jak wcześniej planowano, rocznicy wydarzeń na Węgrzech w 1956 r. Gościem spotkania będzie Mateusz Palka, który we wrocławskim Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich opiekuje się archiwaliami zgromadzonymi w Gabinecie Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich, a także jest współautorem komiksu prezentującego wojenne losy bohatera. W ramach spotkania młodzież będzie miała również możliwość obejrzenia filmu „Pseudonim Jan Nowak" w reż. Jolanty Kessler-Chojeckiej.

Spotkanie odbędzie się 6 listopada o godz. 11.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 29 przy ul. Reja 1/3.

Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, chętne do wzięcia udziału w spotkaniu, prosimy o zgłoszenia mailowe: joanna.hytrek@ipn.gov.pl, monika.mikuczewska@ipn.gov.pl lub pod numerem telefonu 71 326-97-43/44 do dnia 31 października 2014 r.

Partnerem projektu edukacyjnego jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.

do góry