Nawigacja

Aktualności

Wystawa „Niedokończone msze wołyńskie” – Opole, 20–30 marca 2014

Od 20 marca br. w kościele rzymskokatolickiej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu (pl. Mickiewicza 1) eksponowana jest wystawa „Niedokończone msze wołyńskie".

Wystawa jest hołdem pamięci duchownym, którzy zginęli na Kresach dając świadectwo trwania i służby Kościołowi. Po raz pierwszy została zaprezentowana 9 lipca 2010 r. w Atrium Collegium Norwidianum KUL i towarzyszyła odbywającej się wówczas na KUL konferencji pod tym samym tytułem. Organizatorami ekspozycji są: Centrum Ukrainicum KUL, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy „Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Lublinie i Konsulat Honorowy RP w Łucku. Prezentowane plansze zawierają życiorysy, niektóre też zdjęcia dwudziestu pięciu księży, zakonnic i zakonników, zamordowanych przez bandy UPA w czasie II wojny światowej. Większość z nich nie ma do dziś swoich grobów.

Wystawa będzie dostępna do 30 marca br. Jej ekspozycję zorganizowano we współpracy z Delegaturą IPN w Opolu oraz Civitas Christiana w Opolu.

do góry