Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

„Noc historyczna – Powstanie Warszawskie”. Noc z Filmem Historycznym w Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy – Oleśnica, 7–8 lutego 2014

W dniach 7–8 lutego  2014 r. w Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy (ul. Słowackiego 4) odbędzie się III Noc z Filmem Historycznym, poświęcona Powstaniu Warszawskiemu. Impreza rozpocznie się 7 lutego o godz. 18.00, a zakończy się o godz. 5.00 następnego dnia. Uczniowie będą mieli okazję obejrzeć materiały archiwalne dotyczące Powstania Warszawskiego, zapoznać się ze wspomnieniami powstańców, a także zagrać w grę szkolną „Śladami małego powstańca".

W ramach „Nocy historycznej" odbędzie się również zebranie komisji w celu podsumowania konkursu „Armia Krajowa i jej bohaterowie – Elementarz", którego współorganizatorem jest Oddział IPN we Wrocławiu (zadaniem uczniów było przygotowanie w zespołach –  od dwóch do trzech osób  –  pracy w postaci książeczki, zawierającej podstawowe hasła związane z AK oraz z jej bohaterami). Podczas obrad Oddział Instytutu Pamięci Narodowej będzie reprezentowała Sylwia Krzyżanowska z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej.

Organizatorami wydarzenia są: Dolnośląska Rodzina Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK oraz Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy.

do góry