Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Janusz Oszytko na konferencji „W 90. rocznicę założenia Dzielnicy I ZPwN. Mniejszości narodowe w Niemczech w okresie międzywojennym” – Opole, 12 listopada 2013

Z okazji 90. rocznicy założenia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech (ZPwN) w Opolu odbędzie się konferencja naukowa „W 90. rocznicę założenia Dzielnicy I ZPwN. Mniejszości narodowej w Niemczech w okresie międzywojennym". Jej organizatorami są: Stowarzyszenie Polsko-Serbołużyckie Pro Lusatia, Departament Kultury, Sportu i Turystyki UMWO, Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego, PIN – Instytut Śląski w Opolu.

W konferencji wezmą udział historycy z polski oraz zagranicy. Swój wykład przedstawi również pracownik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu – Janusz Oszytko.

  • 12.40 Janusz Oszytko, Delegatura IPN w Opolu: „Kartoteki żydowskie »Central-Verein deutscher Staatsbürger jüdischen [Glaubens]« oraz »Verband der polnischen Juden« jako przyczynek do dziejów Żydów w Rejencji Opolskiej"

Sesja odbędzie się 12 listopada 2013 r. w godz. 9.00 – 13.40 w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (ul. Piastowska 14 – Ostrówek).

Szczegółowy program konferencji w załączeniu.

Pliki do pobrania

do góry