Nawigacja

Aktualności

Spacer po Dzielnicy Czterech Świątyń – OBEP Wrocław, 5 czerwca 2013

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu serdecznie zaprasza nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych 5 czerwca 2013 (w środę) na spacer po Dzielnicy Czterech Świątyń we Wrocławiu. Spacer będzie częścią warsztatów przygotowywanych przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach nauczania wątkowego „Historia i społeczeństwo” (Moduł 5: Swojskości i obcość, E.5.2: analiza współczesnego społeczeństwa wielokulturowego) 

***

Osoby uczestniczące w zajęciach będą miały możliwość zaobserwowania funkcjonowania mniejszości narodowych i wyznaniowych w przestrzeni miejskiej, na co dzień. Pozwala to na ujęcie tematyki współczesnego społeczeństwa wielokulturowego jako zjawiska na poziomie realnym, a nie teoretycznym. W wymiarze edukacyjnym jest to również okazja do pogłębienia wiedzy w zakresie historii regionalnej.

Ponadto Dzielnica jest miejscem, w którym realizowane są liczne inicjatywy kulturowe (instalacje rzeźbiarskie, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty językowe), które mogą zainteresować młodzież kulturą współczesną.

***

Spacer poprowadzi licencjonowana przewodniczka miejska Agnieszka Malczewska oraz pracownicy IPN.  Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w terminie do 3 czerwca na adres: joanna.hytrek@ipn.gov.pl

Zbiórka  5 czerwca o godz. 14.00 pod kinem Helios Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.

do góry